Tähistamine rahvusvaheline kurtide päeva

Pärnumaa Kurtide Ühingu liikmed sõitsid 30.septembri varahommikul Tartu, et osa võtta sealtoimuvast rahvusvahelise kurtide päeva tähistamisest. Buss oli meil tellitud.
Esimese peatuse tegime uues Eesti Rahva muuseumis. Muuseumimaja ekspositsioon on väga suur erinavatest aegadest. Väikeses kinosaalis tutvustab Alfons Kuusk dokumentaalfilmi kurtide elust nõukogude ajal. See film on väga oluline dokument kurtide ajaloost. Teisel peatusel, mis oli Eesti Rahva muuseumi kõrval, umbes 300-400 meetri kaugusel, tutvusime tagurpidi majaga. Tagurpidi majas viibimine oli nii põnev, justkui oleksime kosmoses. Seal ei olnud midagi normaalset ja kõik oli hoopiski viltu, mis viltu.
Kolmas peatus oli Tasku kaubakeskuses. 4.korruse konverentsikeskuses Doprat toimus rahvusvaheline kurtide päeva tähistamine. Sealhulgas peeti Eesti Kurtide Liidu 95. juubelit ja üle-eestilise kurtide pensionäride kokkutulekut. Osalejaid oli kokku ligi 300 inimest. Hispaaniast oli kutsutud kurtide maailmas tuntud näitlejate abielupaari Jose Daniel Rosello ja Marina Longares Escrichs oma trupiga Maloes, kes esitasid laval oma sõud.
Eesti Kurtide Liit tänas Pärnumaa Kurtide Ühingu eestvedajat, juhatuse esimeest Siig Andrust ja pensionäride klubi eestvedajat Kuldkepp Lydiat.
Pärnumaa Kurtide Ühingu juhatus valis aasta Pärnumaa kurdi ja selleks osutus aktiivne pensionäride klubi eestvedaja Lydia Kuldkepp. Pärnakad tänasid Tartumaa Kurtide Ühingu juhatuse liiget Kuusk Alfonsi, kes samal päeval Eesti Rahva muuseumi kinosaalis tutvustas meile dokumentaalfilmi eesti kurtide ajaloost.
Pärast ametlikku osa toimus suur pidulik õhtusöök. Kõige lõpuks tort ja kohv. Ja loomulikult muljetamised ja vestlused paljude sõpradega, sugulastega ja väliskülalistega.
Tagasi koju jõudsime juba öösel. Kõik olid rõõmsad ilusast päevast – rahvusvahelisest kurtide päevast. Aitäh korraldajatele!