Rahvusvaheline kurtide päev!

24.septembril tähistasime rahvusvahelist kurtide päeva  Pärnu Linnakodaniku majas. Aastakümneid tagasi, niinimetatud „vene ajal”, tegutsesid  seal ka endise Pärnu kurtide ühingu ettevõtte õmblustöökoda ning hiljem Pärnu kurtide territoriaalosakonna punanurk.

Huvilisi tuli kokku 26 inimest.

Linnakodaniku maja perenaine rääkis meile Pärnu linna ajalugu ning tutvustas linna juhtinud linnapäid. Oli põnev ja huvitav kuulda. Saime esitada küsimusi ning mitmed kurdid meenutasid oma tegemisi selles majas.

Välja oli pandud näitus  omavalitsuse ajaloost, Pärnu linnaga seotud olulisematest ajaloolistest persoonidest, ekspositsioonid hansa – ja sõpruslinnadest. 

Peale kodanikumajaga tutvumist  jalutasime mingi 300 meetrit Nikolai Lehtla kohvikusse.

Pärnumaa Kurtide Ühingu juhatuse liikmed omistasid „Pärnumaa aasta kurdi” tiitli Uiboupin Enele. Veel üllatasime  väikese kingitusega Saar Marikat, kellel oli samal päeval  sünnipäev. Lisaks peeti meeles viipekeeletõlki Peet Valerit ja PKÜ juhatuse esimeest  Siig Andrust.

Pärnumaa Kurtide Ühingu poolt telliti 5 kilone  tort, mida pakuti meie kurtidele rahvusvahelise kurtide päeva puhul. Tort oli taas väga maitsev!

Kohtumiseni 13.oktoobril, sügisviktoriinil!