Pärnumaa Kurtide Ühingu 90.aastapäeva tähistamine

9.mail tähistas Pärnumaa Kurtide Ühing 90.aastapäeva Kaasiku kohvikus. Peale omade liikmete võtsid peost osa veel Tallinna ja Harjumaa, Tartumaa, Läänemaa, Saarte, Võrumaa, Ida-Virumaa ja Viljandi Kurtide ühingute esindajad. Pärnakaid oli oma kohalolekuga austama tulnud Eesti Kurtide Liidu juhatuse esimees Tiit Papp. Kõige kaugemalt tulijad olid pärit Soomest. Pärnu Linnavalitsuse, Pärnu Maavalitsuse, Pärnumaa Puuetega Inimeste Koja, Smiltene Kurtide Ühingu jt. poolt saadeti meile e-juubelitervitused . Palju õnne, pärnakad, 90.sünniaastapäeva puhul!

Kas Pärnu kurtide pantotiimitrupp tähistas oma tegevuse 40.aastapäeva.

Peo avas PKÜ juhatuse esimees Andrus Siig. Oma kõnes tutvustas ta Pärnu kurtide tegevuse ajalugu. Aeg on kiirelt lennanud. Praegu tähistame 90.aastapäeva, aga juba varsti tuleb juubelihõnguline 100.aastapäev.

Mitmetelt siit ilmast lahkunud endised pärnakad jätsid tulevastele põlvkondadele pärandiks hulk fotoalbumeid ja isegi ühe vana kohvri. Kohver on pärit endiselt juhatuse esimehelt Ervin Reima,lt ning see sisaldab hästi palju ajaloolisi fotopilte. Esimese Eesti Vabariigi ajal juhatuse esimehena tegutsenud Harald Ollino on jäädvustanud Pärnu kurtide tegemisi aastail 1925-1940 mitmetes fotoalbumites. Harald Ollino lapselased tõid need reliikviad Pärnusse. On oluline jäädvustada ja hoida Pärnumaa Kurtide Ühingu ajalugu. Täname kõiki, kes on hoidnud ning kinkinud väärtuslikud meened ühingule.

PKÜ 90.aastapäeval nägi esmaskordselt ilmavalgust Pärnumaa Kurtide Ühingu lipp, mille õnnistas Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku kurtide pastor Riho Kurg.

PKÜ juhatus tänas paljusid pärnakaid ja teisi Eesti kurtide ühingute esindajaid kohvikruusidega. Kohvikruusid olid kahte erinevat värvi – sinised ja oranžid, millel peal tekst „Pärnumaa Kurtide Ühing 1925-2015“.

Põnevad olid PKÜ 90.aastapäevale pühendatud viktoriiniküsimused. Võistles 5 gruppi ning võitjateks kuulutati kaks võistkonda, sest nende tulemused olid võrdsed.

Pantomiimitrupi esinejad üllatasid uue kavaga.

Peo finaaliks toodi lauale tordid, mis kaalusid kokku 15 kilo. Tortidel olid kirjas „Vaata 1925“ ja „PKÜ“.

Pärnumaa Kurtide ühingu juhatus tänab kõiki pärnakaid, kes aitasid seda suurt pidu korraldada. Aitäh!