Pärnumaa Kurtide Ühingu 2021.aasta tegevus

Oli taas koroonakriis, nagu ka 2020.aastal. Vabariigi valitsuse otsusega kehtestati mitmed piirangud ja olime raskustes ürituste läbiviimisel. 2021.aastal oli jaanuarist aprillini  oli kurtide klubi uks suletud. Suvel saime natuke vabadust, kuid novembrist tänaseni oleme taas suletud.

Pärnumaa Kurtide Ühingul oli plaanis teha mitmeid üritusi vastavalt kalenderplaanile. Paraku olude sunnil jäid mitmed üritused ära.  Osa üritusi saime edasi lükata. Tähistasime Eesti vabariigi 103. aastapäeva ja vastlapäeva. Talveviktoriini lükkasime edasi maikuusse, seekord kevadviktoriini nime all. Ka aastakoosoleku lükkasime edasi  ja see toimus koos jaanipäeva tähistamisega. Üks õnnestunumaid üritusi oli Setomaa 3-päevane ekskursioon (Sankt-Peterburgi asemel). Septembrikuu algul korraldati vabariiklik kurtide „Vaata festival” Pärnus , sealhulgas tähistasime Pärnumaa Kurtide Ühingu pantomiimitrupi 50.tegevusaastat (pidi toimuma 2020.aastal, kuid jäi ära). Rahvusvahelise kurtide päeva tähistasime ekskursiooniga Läänemaale. Läänemaal korraldati mitmel pool külades „Maal elamise päeva”. Käisime külades, nagu Haeska, Parila, Liivi,  Kullamaa ja Rõude. Külarahvas oli üllatunud, et Pärnu kurdid külastasid nende sügislaatasid, muuseume ja kohalike üritusi. Rõude Küla seltsi naised organiseerisid tordi, mida maiustasime rahvusvahelise kurtide päeva peolaual. Pärnumaa Puuetega Inimeste Koja eestvedamisel toimus kultuurifestival, mis toimus Endla teatris, ning kus esines ka Pärnumaa Kurtide Ühingu pantomiimitrupp. Sügisel toimus kaugtõlke koolitus, kus tallinlased jagasid informatsiooni kaugtõlke kohta. Huvilised said  harjutada selle kasutamist. Pärast  infotundi toimus  mälumäng. Jõuluvana käis aasta lõpus meie liikmete lastele  kommipakke viimas. Ta käis iga lapse kodus ning üllatas neid oma kohalolekuga. Aasta viimane üritus toimus restoranis Bison, kus toimus pensionäride jõulupidu. Ja nii see aasta saigi läbi.

Pärrnumaa Kurtide Ühingu juhatus tänab oma liikmeid kannatlikkuse eest 2021.aastal seoses koroonakriisiga. Kurtide klubi oli pikalt suletud, ning kurdid püsisid rohkem kodus.

Täname koostööpartnereid OÜ Pinvet ja Pärnu KSS Eero.

Pärnakad vaatasid AK viipekeelseid uudiseid ning valitsuse erakorralist infot koroonakriisi kohta. Tänud Eesti Kurtide Liidule ning viipekeeletõlkidele, et saame tähtsamad uudised televahendusel kätte. Pärnu viipekeeletõlgid aitasid palju kohalikke kurte, et saada vaktsineeritud. Suured tänud viipekeeletõlkidele!

Pärnumaa Kurtide Ühingu juhatus soovib kõikidele liikmetele kõike ilusat uuel aastal!