Pantotiimitrupp Liepājal

Pärnumaa Kurtide Ühingu pantomiimi-estraaditrupi liikmed käisid 17.juunil Liepājal, Lätimaal. Seal toimus Läti Kurtide Ühingu 21.amatööride- ja Balti Kurtide kultuurifestival.

Kollektiivi juht Mati Kartus esines koos trupiga, koosseisus: Lydia Kuldkepp, Väino Paimetsa, Urve Orav ja Rein Tigane. PKÜ juhatuse esimees Andrus Siig sõidutas neid rendibussiga Pärnust Liepājasse ja tagasi. Filmimehena oli kaasas Tartumaa Kurtide Ühingu juhatuse aseesimees Siim Kaunissaare.

Kultuurifestivalil osalesid Lätimaa mitmed ühingud ja külalistena peale meie ka Kaunase Kurtide ühingu taidlejad . Üritus algas Liepāja kesklinnas rongkäiguga, mis algas Liepāja sadamast kesklinnani välja. Lõpuks jõudsime Liepāja kontserdimajja, kus toimus festival. Kontserdimaja oli väga kaunis uus ehitis.

Pärnu pantotiimitrupp esines kahe näidendiga. Paljud Läti ühingud tõid lavale viipekeelseid laule, pantomiimietendusi, tantse ja teisi etendusi.

Kultuurifestivali publikuks-pealtvaatajateks olid kurdid ja ka kuuljad. Zürii selgitas parimad kollektiivid. Auhinnad said mitmed Läti ja Leedu isetegevuslased. Seekord meie ei saanud gala-auhinda.

Korraldajad andsid Pärnumaa Kurtide Ühingu pantomiimitrupile tänukirja ja lisaks 20 eurose Rimi kinkekaardi.

Pärast festivali tutvusime Liepāja linnaga ja heitsime pilgu randa. Liepāja Kurtide Ühingu esimees kutsus meid vaatama nende uut klubimaja.

Kurtide maja on ilus. Majas on olemas erinevad ruumid: kontoriruum, viipekeeletõlgi vastuvõturuum, koosolekuruum, samuti väike teatrilava, kuulmisabi materjalide pood ja teised ruumid.

Tagasi koju sõitsime öösel.

Pärnumaa Kurtide Ühingu juhatus tänab kaamerameest Siim Kaunissaart meie sõidu jäädvustamise eest.