Päästekeskuses koolitusel

 

17.aprillil käisime külas Lääne Päästekeskuses. Kokku oli meid 17 inimest. Soovisime tutvuda ka uue hoonega, mis avati 2021.aastal.

Päästeameti tehnikapark on viimastel aastatel kiirelt arenenud: soetatud on uued autod, aga ka droonid, mida kasutatakse nii põlengutel kui ka demineerimistöödel ja sündmustel kannatanute otsimisel kasutatakse termokaameraid.

Päästeamet pakkus meie kurtidele koolituse hädaolukorraks valmistumise teemal.  
Koolitusel keskenduti teemadele, mis aitavad valmistuda erinevateks kriisiolukordadeks nii Eestis üldisemalt kui ka igaüks oma kodukohas. Räägiti võimalikest ohtudest ja hädaolukordadest, tutvustati erinevaid infokanaleid, kust leida infot ohtude kohta. Vaatasime üle kodused kriisivarud, vestlesime ohuteavitusest, varjumisest ja evakuatsioonist. 
Koolitusel pakuti praktilisi teadmisi ja oskusi, mis aitavad erinevates kriisiolukordades paremini hakkama saada. Õues saime proovida tule kustutamist. Saime matkapliidil pannkooki küpsetada, mis maitses imehästi. Samuti on oluline, et kodus on suitsuandurid. Kuna kurtidel on tavalise suitsuanduriga igasuguseid sekeldusi juhtunud, siis nüüd on võimalus soetada kurtidele ja vaegkuuljatele mõeldud spetsiaalne häiresüsteem  Jenile. Jenile on loodud kurdi inimese poolt. Meile tutvustati seda süsteemi ja päästeamet pakkus ka oma abi seadme paigaldamiseks oma kodus. Saime kaasa mitmesugust infomaterjali ning kõik said väikse meene.