Külastamine Smiltenis

Kogunesime 26.septembri keskpäeval Tervise Veeparadiisi keskuse juurde, et koos tähistada rahvusvahelist kurtide päeva. Ilm oli meie jaoks soodne ja väljas soe.
Pärnakaid tuli kohale piisav hulk ning meie üllatuseks saabus veel bussitäis läti kurte. Nad olid pärit Smiltene Kurtide Ühingust. Lätlasi oli kokku 31 inimest. Smiltene Kurtide Ühingu inimesed käisid viimati Pärnus vene ajal.
Koos Smiltene kurtidega tegime jalutuskäigu rannaniidu matkarajal, mis valmis just sel suvel. Väga huvitav oli käia pilliroogude vahel ning sai isegi linde näha. Vaatetornilt oli hea vaade rannaniidule ja mererannale. Ka paistis mere poolt vaadatuna meie kaunis Pärnu. Edasi suundusime koos Smiltene kurtidega rannapromenaadile. Sealt läksime F.C.Hahni pubisse peole.
Pärnumaa Kurtide Ühingu juhatus valis selle aasta Pärnu aasta inimeseks Veetamm Linda. Vaatamata kõrgele eale on Linda alati positiivne, lööb aktiivselt kaasa klubi üritustel ning toonud oma kaunid käsitööd klubisse.
Juhatuse esimees Andrus Siig andis Smitlene ühingule üle PKÜ 90.aastapäeva kohvikruusi ja pastakad.
Pärast kosutavat lõunasööki asuti maiustama maitsvat kooki, mis oli kingituseks kurtide päeva puhul. Paljud olid esmakordselt Hahni pubis ja olid meeldivalt üllatunud, et meie linnas selline pubi on. Kõhud täis, sõitsime Pärnumaa Kurtide klubisse, et Smitlene liikmetele näidata meie maja. Lätlased tundsid kõige vastu huvi. Juhatuse esimees tutvustas Pärnumaa Kurtide Ühingu ajalugu ja praeguseid tegemisi. Lätlasi üllatas, et Pärnumaa Kurtide Ühingul on oma lipp.
Smitlene Kurtide Ühingu juhatuse liikmetelt saime mälestuseks meie kohtumisest mini-seinataldriku ja sinna lisaks soojad saiad.
Kohtumiseni tuleval aastal kurtide päeval!