Aastakoosolek ja lihavõttepühade tähistamine

 

28.märtsil toimus kurtide maja klubis Pärnumaa Kurtide Ühingu aastakoosolek. Suurele üritusele oli tulnud palju rahvast,  ja ka lapsi võeti pühadeks kaasa.

Toimus ülestõusmispühade teemaline konkurss ja sel aastal võtsid üllatavalt  paljud kurdid oma meisterdatud käsitööd kaasa. Laud oli täis mitmevärvilisi erinevaid  teoseid, nii et silme ees kirju.

Aastakoosoleku  juhatas sisse PKÜ juhatuse esimees Andrus Siig. Rahvas sai teada, mida läinud aasta jooksul tehti ja mida eesooleval aastal on oodata. Arutati veel jooksvaid küsimusi. Küsimused oli asjalikud ning mitmed teemad huvipakkuvad.

Aastakoosleku lõpetamisele järgnes lihavõttepühade tähistamine. Konkursi žürii liikmeteks said vastavalt  Mati Kartus, Anne Soovik ja Andre Siig, sest nemad ei osalenud võistlusest.

Zürii liikmed hindasid ülestõusmispühade-teemadega seonduvaid käsitöid, imetlesid kaunistusi, kujundust ja värve. Kõik tööd olid väga ilusad, üks ilusam kui teine.

Peavõit läks Tigane Reinule, talle järgnes Kell Arnold teise kohaga ja kolmanda koha vääriliseks tunnistati Tigane Kärt.

Zürii liikmed panid lisaks välja veel eriauhinnad huvitavate kujunduste ja kaunite värvidega munade eest. Eriauhinnad pälvisid Saar Marika  ja Salumets Lea.

Nagu igal aastal, siis seekord toimus taas traditsiooniline loterii, mille peavõiduks munakarp, milles  30 muna. Peavõidu sai pensionär  Kuldkepp Lydia. Palju õnne!

Aastakoosolek ja lihavõttepühad möödusid lõbusalt ning oli tore päev.                                                

Kohtumiseni tuleval aastal, ülestõusmispühadel!